Bekçi tur sistemi nedir

  • Post author:
  • Post category:Pdks
  • Post comments:0 Yorum
7

Bekçi Tur Sistemi Nedir?

Devriye tur sistemi: Belirli alanların, belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünün sağlanması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Sistem; akıllı kalem, güvenlik tomu, kontrol noktası ve kontrol programı olmak üzere 4 elemanla istenilen raporu hazırlar. Çalışma prensibi; güvenlik görevlisi kendisine verilen tomu akıllı kaleme bir kez okutarak göreve kimin başladığını belirler ve görev süresince belirlenen alandaki kontrol noktalarını belirlenen sıraya göre akıllı kaleme okutarak bölgedeki kontrol edilen noktaları rapora hazır hale getirir. Belirli periyotlar da (günlük, haftalık veya aylık) akıllı kalem bilgisayara bağlanarak bölgenin hangi saatlerde kimler tarafından kontrol edildiği raporlanır.

AKILLI KALEMDEN ALINABİLECEK RAPORLAR

Akıllı kalem bilgisayara bağlandıktan sonra kontrol programı açılarak seçilen iki zaman dilimi arasında güvenlik görevlisi belirlenen noktaları hangi tarih ve saatlerde kontrol etmiş? 
Bölgeyi hangi görevliler dolaşmış? Güvenlik görevlisi kendisine belirtilen tur saatlerini kaç kez ihlal etmiş?

Program bu raporların hepsini tek rapor halinde verebildiği gibi tarihe, görevliye, noktaya, vardiyaya göre de ayrı ayrı verebilmektedir. Ayrıca akıllı kaleme uygulanan darbeler şiddet derecelerine göre raporlanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın