Personel Kart Okuma Sistemleri

Personel kart okuma sistemleri, personellerin takip edilmesi amacı ile kullanılan ve gayet memnun kalınan sistemlerdir. Bu sistemler ile birlikte personeller takip ediliyor. Öncelikli olarak her personele özel olacak şekilde detaylar karta aktarılıyor. Sonrasında yanılmama yapılacak olunan kartlar personellere veriliyor. Genel olarak bin ile on bin kullanıcı kart kaydının yapılabilindiği personel kart okuma sistemleri, özellikle büyük işletmeler tarafınca sıklık ile tercih ediliyor. Gerekli olan işlemlerin tamamlanmasının ardından personel takip programı ile kart okuma cihazının bağlantısının doğru bir şekilde yapılması gereklilik arz ediyor. Bağlantının doğru bir şekilde yapılmasının ardından personeller kartlarını okutabiliyor. Kolay bir şekilde giriş – çıkışlar gerçekleştirilebiliyor. Son zamanlarda gün geçtikçe daha sık tercih edilen personel kart okuma sistemleri, kullanılan bütün alanlarda güvenli takip yapılabilmesini sağladığı gibi personellere de bir güvence veriyor.

Büyük Özellikler

Personel kart okuma sistemleri neticesinde kullanımı gerçekleştirilen personel takip programı, çalışan personellerinizin giriş ve çıkış saatlerinin kontrol altına alınmasını sağlıyor. Erken çıkma ya da geç çıkma gibi bilgilere kart cihazı vesilesi ile ulaşabilmek mümkün kılınıyor. Detayları cihaz üzerinden görebiliyorsunuz. Program otomatik bir şekilde yenileme yapabiliyor. Bu büyük özellik sayesinde bütün bilgiler de otomatik bir şekilde yedeklenebiliyor. Personel kart okuma sistemleri cihazlarında muhtemel olan bir problemin yaşanması durumunda yedekleme özelliğinden faydalanılabilir. Personel seçimlerinin tekrardan düzenlenmesi doğrultusunda hızlı bakış penceresinde bulunan çoklu veya tekli seçim yapabilme özelliğinden de faydalanmak mümkündür. Ayrıca bu sistemler ile çalışan bireylerin maaş, avans, izin günü ve bunlara benzer bütün özel bilgilerin de hesaplanması çok kolay bir hal almış oluyor.

Bünyesinde barındırdığı özelliklerin en büyüğü kartların aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanılabiliyor olmasıdır. Bu sayede ekstra bir kart kullanımına da başvurmak gerekmiyor. Personel tanıtım kartı olarak da kullanılması durumunda bu kartların üzerine personelin ismi – soyadı, firmanın adı, firmanın logosu ve benzeri bilgilerin baskıları da tereddütsüz bir şekilde yapılabilir. Kart üzerine yapılacak olunan bu baskılar dilendiği vakit renkli yapılabileceği gibi aynı zamanda siyah – beyaz renk de yapılabilir. Bu renk seçimi tamamen tercih odaklıdır.

Kart Sisteminde İşlemler

Personel Kart Okuma Sistemleri

Personel kart okuma sistemi ile personel takibi hususunda kartlı cihazları kapılara, bariyerlere ve turnikelere tetik verebilmek için de kullanabilmek mümkünlük gösteriyor. Turnikelere tetik verebilmek için öncelikli olarak personellerin giriş – çıkış yaptıkları noktalara monte edilmiş olması gereksinim gösteriyor. Daha sonraki aşamada ise kullanılacak olan kartlı cihazın üzerine yerleştirilmesi gereklilik gösteriyor. Bu işlemin hemen ardından da geçişler çok rahat ve kolay bir şekilde sağlanıyor. Geçiş güvenliği ve geçiş kısıtlamaları aynı anda sağlanabileceği için herhangi bir problem ile karşılaşılmadan işlemler gerçekleştiriliyor. Bu sistemlerin çok hızlı bir şekilde okuma ve tarama yaptıklarından ötürü zamandan tasarrufu da beraberinde getiriyor. Geçişler gayet kısa süre dahilinde gerçekleşiyor. Eğer siz de bu muhteşem fırsatlı sistemlerden yararlanmayı, sorun teşkil etmeden kartlı sistemlere geçmeyi istiyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşletmenizde güvenliğin ve en önemlisi de disiplinin sağlaması verimliliği arttıracaktır.