PDKS Personel Devam Kontrol Sistemleri

 

PDKS (Personel devam kontrol sistemleri) ,  personelleri takibe almak amacı ile kullanılmakta olunan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanlarına bakıldığı taktirde bir hayli fazla olduğunu görmek mümkündür. Kamu kurumları ve kuruluşları başta olmak üzere askeri alanlar, belediyeler, alışveriş merkezleri, işletmeler, plazalar, okullar, fabrikalar ve daha sayabileceğimiz pek çok mekanda PDKS kullanılmaya devam ediliyor. PDKS’ ye  sıklık ile gereksinim duyuluyor. Bunun en büyük sebebi personelleri el ile takip esnasında sorunların ve aksaklıkların çokça yaşanması ve gereksiz insan gücü ve performans oluyor. bu olumsuzluk gösteren durumların önüne set  çekebilmek için personel devam kontrol sistemi kullanılıyor. PDKS geniş alanda kullanılabiliyor, bundan bahsettik. Bu geniş alanlara yayılımın en büyük nedeni fazlası ile kolay bir kullanımının bulunmasıdır. Bu sistemlerin daha rahat bir şekilde kullanılması için personel devam kontrol sistemleri programının ve PDKS cihazların bir arada kullanılması son derece büyük önem taşıyor. Bu PDKS cihazların yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı cihazları gibi pek çok farklı modeli de bulunabiliyor. Hangi modelin işletmeniz tarafından kullanılmasını tam anlamı ile siz belirleyebiliyorsunuz.

                                                                                                                            PDKS Kullanımı

Bu program, yazılımcılar tarafından veri tabanına derlenerek hazırlanıyor. Programın kullanımı ise tahmin edildiğinin aksine son derece kolay bir şekildedir. Kısa bir eğitim alan tüm kullanıcılar bu programı gayet kolayca kullanabiliyor, faydasını da erkenden görebiliyor. Kullanımının bir hayli basit olmasının yanında birçok farklı ihtiyaca da karşılık verebiliyor. Nitelikli olduğundan ötürü gereksinimlere karşılık verebilecek cihazlardır. Bu program doğrultusunda farklı raporların üretimi de gerçekleştirilebiliyor. Bu raporlar şahıs bazında ele alınabiliyor. Erken çıkanlar raporu, not hanesinde yazanların raporu, giriş – çıkış raporu, mesaiye kalanlar raporu, geç kalanların raporu, devamsızlık raporu gibi daha sayabileceğimiz pek çok rapora bu program üzerinden ulaşmak mümkün kılınıyor. Bu raporlar programı kullanabilme kolaylığını da beraberinde getiriyor.

Yüz Tanıma Cihazları

                                                                                   PDKS ( Personel Devam Kontrol Sistemleri )

Personel devam kontrol sistemleri bazında en sıklıkla kullanılan cihaza bakıldığında yüz tanıma cihazları olduğu görülüyor. Daha sonrasında ise parmak izi okuma personel devam kontrol sistemleri ve kartlı personel devam kontrol cihazları gibi sistemlerden yana seçimde bulunuluyor. Bu durumun sebebi ise yüz tanıma cihazlarının diğer sistemlere oran ile daha güvenliliği sağlamasıdır. Bu sistemlerin içerisinde eşi ve benzeri olmayacak şekilde yüz özellikleri kayıt altına alınıyor. Parmak izi personel devam kontrol sistemlerinde de yine eşi ve benzeri bulunmayan parmak özellikleri sisteme kayıt ediliyor. Bu sayede personeller sıkıntı yaşamadan giriş ve çıkışları yapabiliyor. Yemekhane gibi alanlarda ise genel olarak kartlı personel devam kontrol sistemleri tercih ediliyor. Bu kadar farklı özellikleri bulunan sistemsel çeşitliliğin olmasının sebebi ise zamandan da tasarrufu sağlıyor olmasıdır. Giriş çıkışların güven dahilinde yapılmasının yanında daha hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirmesi de hanesine bir artı yazabiliyor.

Eğer siz de bu sistemlerin muhteşem özelliklerinden ve avantajlardan faydalanmayı diliyorsanız, hiç tereddüt etmeden araştırmaya başlayabilirsiniz. En doğru ve en kusursuz bir şekilde tasarlanmış ve üretimi gerçekleştirilmiş olunan sistemleri bularak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.