Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemleri, personel takibinin yapılması hedefi ile sıklıkla tercih ediliyor. Bu bir tür personel devam kontrol sistemi olarak da düşünülen sistemlerdir. Biyometrik sistemler sınıfında mevcut olan kartlı geçiş sistemleri, personel takip sistemlerinin en sık tercih edilen ve en ideal olarak görülen sistemlerdir.

Kartlı Geçiş Sistemlerinin Sağladığı Faydalar

Kartlı geçiş sistemleri genel olarak personel takibi yapmak amacı ile kullanılıyordur. Fakat bu cihazlar ile aynı zamanda yemekhane takibi, üyelik takibi ve minibüs takibi gibi eylemlerin de yapılması muhtemeldir. Bütün takip yazılımları ile uyumlu olacak şekilde kullanılabilecek kartlı geçiş sistemlerinin kayıt kapasiteleri de farklılık gösterebiliyor. Bunun belirlenmesinin iyi bir şekilde yapılması önem arz ediyor. Personel sayısı ne olursa olsun ideal bir karşılık bulmak gayet mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken şey bu sistem hakkında detay arz eden bilgileri elde etmek olacaktır. Sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sayede işletmenize ziyarette bulunacak olan bireyler, belirlemiş olduğunuz alanlara rahat ve kolay bir şekilde giriş – çıkış yapabilecektir. Her alanda ve pek çok sektörde güven dahilinde tercihte bulunulabilir.  Bilgisayarlara bağlanılarak haberleşme de gerçekleştirebiliyor. Bazı başarılı bir şekilde üretimi gerçekleştirilmiş olunan geçiş kontrollü cihazların zil çaldırma özelliğinin de bulunduğu söylenebilir. Bu özellik vesilesi ile paydos ve mola saatlerinde toplu hareketlerin gerçekleşmesine zemin hazırlayabilir, sıkıntıların giderilmesi için büyük bir adım atabilirsiniz.

Kartlı geçiş cihazlarının sayesinde personellerin giriş ve çıkışları net bir şekilde kontrol altına alınmış olunuyor. Bu duruma paralel olarak güvenlik de sağlanmış olacak. Kartlı cihazların kullanımın gerçekleştirildiği mekanlarda disiplinin de sağlandığı gözle görülür bir detay olacaktır. Personel takip programı ile birlikte kullanılıyor. Bundan ötürü personellerin ne vakitte giriş yapıp hangi zaman diliminde çıkış yaptıkları otomatik bir şekilde belirleniyor. Otomatik olarak daha pek çok detay sisteme dahil edilebiliyor. Böylelikle tek bir sistem ile birçok rapor elde edinmiş olunuyor .

Kartlı Geçiş Sistemin Amacı

Kart geçiş sistemleri basit bir şekilde açıklanabilecek sistemlerdir. Kişilere verilmiş olunan bir kart ve bu kartın okutulması ile kişinin giriş – çıkış saatleri kayıt altına alınır. İlgili kapı – bariyer – turnikenin açılmasına ya da kapanmasına katkıda bulunan bir okuyucu sistem olup son zamanlarda tercihi artmış olan cihazlardır.

Kartlı geçiş sisteminde kişinin kartı okutması halinde işlemler gerçekleştirilir. Kapı otomatik bir şekilde açılır. Bir turnikeli giriş sistemi de otomatik olacak şekilde çalıştırılabilinir. Karttan ücret ya da kontör gibi hususlar düşürülebilir. Yemekhane takip sistemlerini de buna örnek vermemiz mümkündür. Yalnızca personellerin giriş – çıkış saatlerinin raporları konusunda da kullanılabiliyor. Öğrenci kartlı geçiş sistemleri ve yurtlardaki giriş –çıkış odakları örnek verilebilir.

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemi vesilesi ile belirlenmiş olunan bir mahallenin giriş – çıkışları da kontrole alınabiliyor. Belirlenmiş olunan bölümlere belli başlı şahısların girişine de bu sayede izin verilmeyebiliyor. Yalnızca izin verilen kişilerin o alana girebilmesi sağlanmış olunuyor. Özellikle de gizli olarak sayılan ve kimsenin girmesinin istenmediği bölümlerin başarılı bir şekilde güvenlik altına alınması bu sistemler sayesinde sağlanabiliyor.