Öğrenci Takip Sistemi

  • Post author:
  • Post category:Pdks
  • Post comments:0 Yorum
7

Öğrenci Takip Sistemi Nedir?

Öğrenci takip sistemi; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yurtlarda okumakta olan öğrencilerin takip edilmesi ve devamsızlığının kontrol edilmesi için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler; öğrenci takip yazılımı, bel turnikesi veya hızlı geçiş turnikesi ve pdks cihazından oluşmaktadır. Öğrenci takip sisteminde genel olarak parmak izi cihazları kullanılıyor olsa da yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları da kullanılabilmektedir. Ancak kartlı sistemlerde kullanılan kartları öğrencilerin birbirleri yerine okutuyor olmaları, öğrenci takibi için kartlı sistemlerin zamanla kullanımının azalmasına neden olmuştur. Parmak izli sistemlerde geçiş için kullanılan parmak izinin kişinin biyografisine göre farklı olması ile güvenlik üst düzeye çıkarıldığı için parmak izi cihazları, daha sık tercih edilmektedir.

Peki, öğrenci takip yazılımı nedir? Öğrenci takip yazılımı tüm Windows işletim sistemleri ile birlikte kullanabilmeniz için özel olarak yazılan bir programdır. Bu programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Basit ara yüzü sayesinde öğrenci takip yazılımı, kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcının basitçe kullanabilmesine olanak sağlamıştır. Peki, öğrenci takip yazılımı ne işe yarar? Öğrenci takip yazılımı ile öğrencilerin giriş ve çıkış yaptıkları saatleri görerek hangi derslere girmediğini veya yurtlarda kullanılıyor ise öğrencilerin hangi saatlerde giriş yaptıklarını bilmenizi sağlar. Öğrencinin devamsızlık yapması gibi durumlarda sms servisi sayesinde velilere mesaj göndererek, devamsızlık bilgisi alması da sağlanmaktadır. Özellikle dershanelerde sıkça rastladığımız bu sistemler, öğrencilerin de devamlılık disiplinini arttıracaktır.

Öğrenci takip yazılımı ile öğrencinin giriş yaptığı saatlere göre, okuduğu bölüme göre vb. özelliklere bakarak raporlamalar yapabilirsiniz. Üstelik öğrenci takip yazılımını çok kullanıcılı olarak farklı bilgisayarda da kullanabilirsiniz.

Öğrenci Takip sistemi ile ilgili aramalar

online öğrenci takip sistemi

öğrenci takip sistemi programı

meb öğrenci takip sistemi

öğrenci ders takip sistemi

öğrenci takip sistemi nedir

 

Bir cevap yazın